Please reload

Son Paylaşımlar

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Tanıtılan Yazılar

YEPGEM ilk meyvelerini veriyor. YEPGEM Girişimcisi ile TÜBİTAK MARTEK arasında ortaklık anlaşması imzalandı

23.06.2017

Yepgem bünyesinde bulunan birbirinden değerli 30 proje hayata geçmeye başladı. Bu kapsamda hayata geçen ilk projelerden olan Disksiz Bilgisayarlar Sistemi 'nin Tübitak ile olan ortaklık anlaşması basın lansmanı düzenlendi. Fatih Belediye Başkanı Sn. Mustafa Demir'in ev sahipliği ile Tübitak Martek Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek ve Yepgem Girişimcisi Arif Okudum arasında imza atıldı.

 

Girişimci Dr. Arif Okudum'un Fatih Belediyesi Yenilikçi Projeleri Geliştirme Merkezi'ne yaptığı başvuruyla hayata geçirilen Disksiz Bilgisayar Sistemleri Projesi (DİSKNET) ile tek bir server üzerinden yüzlerce bilgisayar yönetilebilecek. TÜBİTAK Marmara Teknokent Enstitüsü ile yürürlüğe giren milyon dolarlık proje kapsamında Milli Eğitim, Sağlık Bakanlığı disksiz bilgisayarlarla donatılacak.

 

Fatih Belediyesi tarafından girişimcilerin önünü açan, Fatih Belediyesi Yenilikçi Projeleri Geliştirme Merkezi (YEPGEM) ilk meyvelerini vermeye başladı. Disksiz Bilgisayar Sistemleri Projesi ile merkeze başvuran girişimci Dr. Arif Okudum'un projesini TÜBİTAK Marmara Teknokent Enstitüsü'ne sunan YEPGEM, milyon dolarlık projeyi hayata geçirmeyi sağladı. Fatih Belediye hizmet binası avlusunda düzenlenen törende Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, TÜBİTAK Marmara Teknokent Enstitüsü, Disksiz Bilgisayar Sistemleri Projesi'ni (DİSKNET) hayata geçiren Arif Okudum ile ortaklık projesine imza attı.

 

Disksiz Bilgisayar Sistemleri Projesi ile servera bağlı olan bilgisayarların harddisk olmadan çalışmasına olanak sağlayarak veri güvenliği arttırmış bir yazılım olan sistem sayesinde, tüm bilgisayarlar tek bir bilgisayar üzerinden güvenli bir şekilde yönetebilecek. Aynı zamanda veri güvenliği de tek bir merkezden yönetilerek virüs bulaşma gibi olumsuz durumların önüne geçilerek, büyük bir maliyet kaybı ve veri kaybından gibi olumsuzlukların önüne geçilecek. Milyon dolarlık proje kapsamında ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı disksiz bilgisayarlarla donatılacak. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı da projeden faydalanarak disksiz bilgisayar kullanımına geçecek.

 

 

 

 

 

Detaylı Haber : http://m.fatih.bel.tr/icerik/14199/disksiz-bilgisayar-sistemleri-projesi-disknet-yepgem-ile-hayata-geciriliyor/

 

Haber video : 

http://www.mynet.com/tv/tek-bir-server-uzerinden-yuzlerce-bilgisayar-yonetilebilecek-vid-4375000/

Facebook' ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Linkedin'de Paylaş
Please reload

Bizi Takip Edin
Please reload

Etiketlere Göre Ara