Please reload

Son Paylaşımlar

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Tanıtılan Yazılar

Yenilikçi Projeleri Geliştirme Merkezi (YEPGEM) projesinin 2. Çağrı Dönemi Tanıtım Konferansı 26 Ekim’de İÜ Rektörlüğü Doktora Salonu’nda düzenlendi.

31.10.2017

İstanbul Üniversitesi ve Fatih Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Yenilikçi Projeleri Geliştirme Merkezi (YEPGEM) projesinin 2. Çağrı Dönemi Tanıtım Konferansı 26 Ekim’de İÜ Rektörlüğü Doktora Salonu’nda düzenlendi. Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı Okan Erhan Oflaz, İstanbul Üniversitesi Rektör Vekili Halis Yunus Ersöz, İstanbul Üniversitesi Teknokent Genel müdürü Yasin Erol ve Tübitak Martek Genel Müdürü Orhan Çömlek konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

 

Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Okan Erhan Oflaz, sözlerine Türkiye’nin en köklü üniversitesinde bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek başladı.

 

“Fatih Belediyesi’nin sınırları içerisinde yer alan İstanbul Üniversitesi her anlamda yüksek bir kapasiteye sahip bulunuyor ve projelerimiz için de akademik anlamda çok önemli bir destek sağlıyor” diyen Oflaz, hayalleri proje haline getirmenin önemine değindi. Bunun için de gençlerin hayaline ihtiyaç duyduklarını söyleyen Oflaz, Fatih Belediyesi olarak mentörlük ve danışmanlık anlamında önemli bir eğitim sürecinde bulunduklarını belirtti. “Bir ürün oluşturduğumuz zaman bunun sanayi ürünü olması gerekiyor” diyen Oflaz, birçok protokol ortağı ile bu hedefleri gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. 

“Projeye İnanmak Önemli”

 

YEPGEM 1. Dönem Başarılı Girişimcisi Ferhat Katmış konuşmasına eğitim hayatı hakkında bilgi vererek başladı. Kanser araştırmaları üzerine çalışma yapan Katmış, yetersiz laboratuvar olanaklarından dolayı kanserden ölümlerin tespit edilemediğini anlattı. YEPGEM projesine başladığı dönemde yaşadığı deneyimleri aktaran Katmış, bilgi birikimi ve projeye inanmanın önemine değindi. Genç girişimcilere önerilerde bulunan Katmış, yeni girişimcilere başarılar diledi.

 

 

https://www.haberler.com/yepgem-tanitim-konferansi-gercekl…/

http://www.milliyet.com.tr/akademisyenler-ve-ogrencileri-b…/

http://ajansuniversite.istanbul.edu.tr/yepgem-2-cagri-done…/

 

 

 

 

 

Facebook' ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Linkedin'de Paylaş
Please reload

Bizi Takip Edin
Please reload

Etiketlere Göre Ara