Please reload

Son Paylaşımlar

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Tanıtılan Yazılar

FATİH YEPGEM kapsamında Fatih Belediyesi ile Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi İstanbul Ticaret Odası ( İTO )arasında iş birliği protokolü imzalandı.

19.05.2017

Bilgiyi ticarileştirmek için işbirliği

 

 

Fatih Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi arasında girişimciliği ve yenilikçi projeleri desteklemeyi öngören ‘Fatih YEPGEM’ Programı İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

 

 

 

Fatih Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi arasında girişimciliği ve yenilikçi projeleri desteklemeyi öngören ‘Fatih YEPGEM’ Programı İşbirliği Protokolü imzalandı. İşbirliği protokolüne, İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar ve Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Oflaz imza attı.

Protokol, İstanbul’da bulunan üniversite öğretim görevlileri, üniversite lisans programları son sınıf öğrencileri, lisans ve üstü programları mezunları, tekno-girişimci adayları, KOBİ’ler ve diğer teknoloji tabanlı fikirleri olan kişilerin, yaratıcılık ve yeniliği geliştirmek üzere katma değeri, teknoloji ve bilgi yoğunluğu yüksek Ar-Ge / yenilik projelerinin ülke ekonomisine ve ihracatına katkı sağlaması, küresel ekonomide söz sahibi olabilmesi ve küresel değer zincirinde üst sıralarda yer alabilmesi için desteklenmesini öngörüyor.

NELER ÖNGÖRÜYOR

İlk etapta 1 yıl süre ile geçerli olacak işbirliği kapsamında şu faaliyetler gerçekleştirilecek:

 • Fatih Belediyesi, Yenilikçi Projeleri Geliştirme Merkezi Proje Jüri Değerlendirme Komitesi’ne jüri üyesi olarak Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nden temsilci davet edilecek.

 • Fatih YEPGEM projesine katma değerli projelerin alınması amacıyla İstanbul’daki şirketler faaliyet alanlarına göre belirlenecek ve yerinde ziyaret edilerek projeye katılmaları sağlanacak.

 • Fatih YEPGEM’e kabul edilen proje sahiplerine vizyon kazandırmak için gerçekleştirilecek sohbet toplantılarına Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi temsilcisi sanayiciler ve uzmanlar davet edilecek. 

 • Fatih YEPGEM’e kabul edilen projelerin pratik olarak geliştirilmesi için belirlenen lokasyonlarda yapılacak teknik geziler taraflarca birlikte koordine edilecek.

 • Taraflar arasında ortak faaliyetlerin ve projelerin yürütülmesi ile ilgili gerekli destek sağlanacak.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

 

Facebook' ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Linkedin'de Paylaş
Please reload

Bizi Takip Edin
Please reload

Etiketlere Göre Ara