Please reload

Son Paylaşımlar

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Tanıtılan Yazılar

YEPGEM’in 5 Projesi KHAS’ta Fablab İstanbul’da Geliştirilecek

04.03.2017

Fatih Belediyesi Fatih Yenilikçi Projeleri Geliştirme Merkezi Programı (YEPGEM)’in proje ortakları arasında yer alan Kadir Has Üniversitesi’nde geliştirilecek projeler belli oldu.

 

Kadir Has Üniversitesi bünyesinde yer alan FabLab İstanbul’u ziyaret eden YEPGEM Kurucu Koordinatörü Muti Rumelli “Fatih Yenilikçi Projeleri Geliştirme Merkezi başvuru çağrısına yapılan başvurular değerlendirilerek, başarılı proje sahipleri Fatih Belediyesi’ne davet edilip, süreç hakkında detaylı olarak bilgilendirildi. ARGE inovasyon programı kapsamında 30, girişimcilik programı kapsamında 15 proje YEPGEM'e dahil edildi. Çeşitli alanlarda yapılan başvurularla birlikte Kadir Has Üniversitesi Fablab desteği alınarak 5 projenin geliştirilmesi planlanıyor” dedi.

KHAS INEO Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Doç. Dr.Mehmet Aydın, YEPGEM’le olan işbirliğine çok önem verdiklerini belirtip, projelerin geliştirilmesi için mentorluk hizmeti vereceklerini ifade etti.

 

Kadir Has Üniversitesi’nin YEPGEM’in proje ortaklarından biri olmasını sağlamış olmaktan gurur duyduğunu ifade eden, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Taner Arsan, Fablab desteği almaya hak kazanan projelerin Fablab İstanbul bünyesinde yer alan, hızlı prototiplemeye imkan sağlayan 3 Boyutlu yazıcı, giyilebilir teknolojilerin uygulanmasını sağlayan profesyonel dikiş makinası ve farklı tipte malzemeleri işleme yeteneği olan CNC tezgahlardan yararlanarak geliştirilip çok daha başarılı sonuçlar elde edilebileceğini umduğunu belirtti.

Facebook' ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Linkedin'de Paylaş
Please reload

Bizi Takip Edin
Please reload

Etiketlere Göre Ara