Please reload

Son Paylaşımlar

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Tanıtılan Yazılar

YEPGEM’in ilk tanıtım konferansı Kadir Has Üniversitesi’nde yapıldı

24.01.2017

Fatih Belediyesi, Fatih Yenilikçi Projeleri Geliştirme Merkezi Programı (YEPGEM)’in ilk tanıtım toplantısını proje ortakları arasında yer alan Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Toplantıda YEPGEM’in içeriğine ve üniversitenin projeyi hangi alanlarda destekleyeceğine değinildi. Fikirlerini, hayallerini endüstriyel bir ürüne dönüştürmek isteyen tüm kişi ve tüzel kişilerin başvurabileceği YEPGEM’e başvurular 12 Şubat tarihine kadar devam edecek.

 

 

30 PROJEYE DESTEK SAĞLANACAK 


Toplantının ardından proje hakkında sorularımızı yanıtlayan Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Oflaz, “İlk toplantımızı burada yapmayı uygun gördük. Kadir Has Üniversitesi bu konuda bize çok büyük destek verdi, kendilerine teşekkür ediyoruz. Gençlerin hayallerinin endüstriyel bir ürün haline dönüşecek olması bizi şimdiden mutlu ediyor” dedi. YEPGEM’e gelen projelerden 30 tanesine katkı sunacaklarını belirten Oflaz, “Bu sayıyı artırmamız gerekecek gibi görünüyor. Çünkü projeler gelmeye devam ediyor ve şimdiden 30’un çok üzerinde başvuru mevcut. Şu ana kadar gelen tüm projeleri inceledim. Teknoloji, sanayi, eğitim tabanlı ve insanın hayatını kolaylaştırmaya yönelik ürün geliştirmelerinin olduğu projeler var. Burada önemli olan akademisyenlerden oluşan jürimizin kararı. Tüm projeler onların elemesinden geçecek ve sonuçta seçilen 30 fikre destek sağlanacak” diye konuştu.

 

 

 

 

FABLAB İSTANBUL’DA ÜRÜNLERİ HAYATA GEÇİRME FIRSATI


Üniversite tarafından projeye ikinci bir destek ise FabLab İstanbul ile verilecek. FabLab İstanbul’un 2014 yılından bu yana faaliyette olduğunu dile getiren Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Taner Arsan, “Burada bulunan üç boyutlu yazıcılar, hızlı prototipleme cihazları ve CNC tezgahlar sayesinde projeleri kabul edilen girişimcilere, ilk ürünlerini hayata geçirme şansı yaratacak, laboratuvar ortamında ürün geliştirme fırsatı sağlamış olacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

Facebook' ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Linkedin'de Paylaş
Please reload

Bizi Takip Edin
Please reload

Etiketlere Göre Ara